Galvenie priekšnoteikumi, kas jāņem vērā iegādājoties zemes gabalu privātmājas būvniecībai.

Pirms zemes gabala iegādes svarīgi pārliecināties, ka konkrētais zemes gabals ir piemērots privātmājas apbūvei. . Ne vienmēr zemes gabals, kas paredzēts mājas apbūvei atrodas mājas būvēšanai piemērotā vietā, reizēm nepiemērotie apstākļi var atklāties tikai pēc vairākiem gadiem. Tādēļ pirms veikt pirkumu, ļoti ieteicama ir konsultācija vietējā būvvaldē, lai noskaidrotu detalizētu informāciju par pašvaldības struktūras plāniem, kā arī esošajiem zemes gabala apkārtnes teritorijas apgrūtinājumiem. Būvvaldes sniegtā informācija palīdzēs izvairīties no nepatīkamies pārsteigumiem, kā piemēram, pašvaldības plāniem saistībā ar apkārtni, kas var tapt zināmi tikai mājas projektēšanas laikā.

Piesardzība nepieciešama arī izvēloties iegādāties meža zemi, kas nav redzama ne zemes grāmatā, ne inventerizācijas lietā, ne robežplānā. Arī pilsētas teritorijā var būt zemes gabali, kas klasificējas kā meža zeme, tādā veidā iegūstot vairākus ierobežojumus, kā piemēram - mazu apbūves intensitāti.

Griežoties pie vietējās būvvaldes uzzināsiet, kādas būvniecības iespējas vispār pastāv konkrētajā zemes gabalā. Kā arī, iesakām pēc padoma vērsties uzņēmumos, kas nodrošina gāzes un elektrības, un, kanalizācijas un ūdensapgādes tīkla komunikācijas.

Plašāku informāciju varat saņemt, zvanot un piesakoties konsultācijai ofisā. Telefons: +371 29570962 e-pasts: ilva@ipprojekts.lv..